Jaké sedací vaky a pytle vám doporučit
Když vybíráte sedací vak a máte jasno, co se týče jeho přibližné velikosti, přichází na řadu další výběrová kritéria.
Začněte výplní
Při výběru sedacích vaků a pytlů začínejte zevnitř a postupujte směrem ven. Říká se, že „pravda je uvnitř“, a to platí nejen pro lidskou duši, ale i pro tyto výrobky. Výplní vaků existuje celá řada, ale ne každá splňuje to, co byste od nich očekávali – tedy dostatečné pohodlí a komfort. Z přírodních materiálů to bývá nejčastěji pohanková či špaldová slupka, ovšem ta se hodí spíše pro malé polštářky vzhledem k vysoké hmotnosti. Kdybyste pohankovými slupkami naplnili velký vak Duo, bude vážit téměř metrák.
Z tohoto důvodu se od přírodních materiálů ustupuje a jde se cestou polystyrenových kuliček, které jsou velmi lehoučké, a zajišťují při dosedu dostatečnou flexibilitu. Buďte však pozorní a vyhýbejte se vakům a pytlům s polystyrenovou drtí, jedná se o odpad ze stavebního izolačního polystyrenu a ten nemá s pohodlím při sezení nic společného.
Potahy
Trh je zásoben i v tomto směru mnoha materiály a musíte z nich vybrat ten, co vám vyhovuje. Potahy se vyrábí z bavlny včetně manchesteru, z polyesteru anebo z nylonu. Bavlněné potahy se sice dají prát v pračce, ale bývají poměrně křehké a nesnesou hrubší zacházení. Hodí se spíše tam, kde žijí klidnější lidé, např. bezdětní senioři. Polyesterové potahy jsou na tom podobně, vlákno je poměrně jemné a snadno se potrhá nebo začne třepit. Nejlépe jsou na tom potahy z nylonu, ovšem nepředstavujte si je jako dámsky nylonky (silonky), nylonová vlákna pro potahy jsou velmi pevná a dostatečně silná, abyste s vakem mohli posouvat po zemi nebo na něm dokonce skákat.
Nylon snese i dětské dovádění a zatínání kočičích drápků a bez problémů můžete mít takový vak i na zahradě na přímém slunci nebo na dešti (pokud je uvnitř opatřen pogumovanou vrstvou).
Share your comment :